Bitcoin w roku 2020 powróci w okolice 20 tysięcy USD

Już minęły ponad dwa lata od kiedy cena Bitcoina oscylowała w okolicach 20 tysięcy USD, co było wyceną najwyższą w historii tejże kryptowaluty. Od tego właśnie czasu cena BUTC osunęła najpierw się o ponad osiemdziesiąt czterech procent, aby w pierwszej połowie roku 2019 odrobić większość spadków zyskują prawie 345 procent. Druga połowa roku minionego przyniosła jednak ze sobą deprecjację ponowną, w efekcie czego w obecnej chwili BTC jest notowany poniżej 8 tysięcy USD. Oznacza  to, że do szczytów historycznych z grudnia 2017 roku jeszcze brakuje prawie 150 procent. – Kryptowaluta lokalna dla turystycznej branży – Kintetsu Shimakaze Coin

Na przestrzeni lat ostatnich wiele osób próbowało w jakiś sposób przewidywać co się stanie z ceną BTC. Jednak niewielu się to udało. Przy tym byli bowiem tacy, którzy wskazywali, że notowania Bitcoina aż wzrosną do jednego miliona dolarów. Wśród nich można wymienić między innymi Johna McAfee oraz Szczepana Bentyna. Czy zatem ich wizja jest w ogóle realna?

Czy BTC w tym roku powróci w okolice 20 tysięcy USD?

Zdaniem handlowego dyrektora firmy BitPay z Atlanty cena Bitcoina w tym roku powróci w okolice swoich szczytów dotychczasowych. W tym miejscu warto przypomnieć, że Sonny Singh, bo to o nim mowa – rozważania podobne nad ceną BTC również poczynił przed rokiem. Wówczas on prognozował, że notowania najstarszej z wirtualnych walut wzrosną w roku 2019 w okolice mniej więcej 15 tysięcy USD. Pomimo, że ta projekcja nie została zrealizowana precyzyjnie, to jednak cena BTC zbliżyła się finalnie w rejon wskazany. Szczyty ubiegłoroczne uplasowały się bowiem na poziomie wynoszącym 13 880 USD.

Halving się nie przyczyni do wzrostu Bitcoina. Jednak cena BTC i tak w roku 2020 wzrośnie do 20 tysięcy USD.

Wbrew opinii powszechnej, Singh się spodziewa, że to nie nieustannie zbliżający się halving będzie katalizatorem głównym dla wzrostów tegorocznych. W opinii jego to wydarzenie już zostało przez inwestorów wycenione oraz nie będzie miało ono zupełnie większego wpływu na cenę Bitcoina. Tym, co by się miało przyczynić do samej aprecjacji Bitcoina w roku 2020 ma być wydarzenie nieoczekiwane związane bezpośrednio z rozwojem branży kryptowalut. Wskazał on także, że może to być coś takiego na wzór ogłoszenie sprzed roku Libry. Jego zdaniem inwestorzy zwracać powinni szczególną uwagę na wszelkie pojawiające się doniesienia z Rosji, Chin oraz Indii. – Czy kryptowaluty pomogą portalowi PornHub?

Są to zupełnie inne informacje, a niżeli te, które pojawiały się jeszcze nie tak dawno. Wszędzie zapowiadano, że to właśnie halving, który zapowiadany był na maj będzie miał tak ogromne znaczenie. Teraz z kolei okazuje się, że halving nie będzie miał zupełnie żadnego znaczenia. Oczywiście warto analityków słuchać, ale swoje zdanie także możemy mieć. Pozostaje nam nic innego jak oczekiwania jak sprawy się mają oraz jak to w rzeczywistości będzie wyglądało. Na pewno rok 2020 zapowiada się bardzo ciekawie, a okolice maja mogą nas niejednokrotnie zaskoczyć. Zobaczymy co się wydarzy.

11 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Jak uchronić się przed spamami rynku kryptowalutowego?

    […] Bitcoin w roku 2020 powróci w okolice 20 tysięcy USD […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *