Bitcoin nie był jeszcze tak wysoko! Kolejny mocny wzrost

Wzrost wyniósł powyżej 20 % czyli około 2 tysięcy dolarów

Nastąpiła kolejna sesja wzrostowa, już piąta z rzędu. Wzrost wyniósł powyżej 20 % czyli około 2 tysięcy dolarów, przez co nastąpiło pokonanie oporu, który szacowano na około 13 tysięcy dolarów. Na podstawie sesji, która miała miejsce w środę, sformułowano wnioski wskazujące na to, że Bitcoin znajduje się na dobrej drodze do osiągnięcia szczytu, czyli maksima, które wynosi około 14 tysięcy dolarów. Ostatnie dwadzieścia cztery godziny wskazują na wyraźną stratę dla altcoinów, jest to również spowodowane wzmocnieniem się kursu Bitcoina.

Bitcoin – wzrost kursu a także brak ofert sprzedaży

„Na podstawie ostatnich sesji odnotowuje się wzrost Bitcoin na małym wolumenie co sprzyja pokonywaniu podwyższonych sfer cenowych. Aktualnie na rynku występuje zapotrzebowanie na osoby sprzedające, których de facto brak. Posiadacze trzymają wzrastającą walutę w własnym posiadaniu i nie wykazują chęci pozbycia się jej. Świadczy to również o tym, że wysiłek uczestników rynku w spowodowanie wzrostu cen był słuszną zagrywką. ”– jest to komentarz, Tomasza Rozmus, prezesa giełdy Tokeneo, który można było usłyszeć w porannym programie Crypto Flash.

Jak można to zauważyć na podstawie poniżej przedstawionego wykresu, Bitcoin przeżywa dobre chwile, odnotowuje się jego już piątą sesję z rzędu. Aktualnie jego umocnienie szacuje się w granicach nawet 20 %. Ogromny wzrost zawdzięcza również środowej sesji, na której nastąpiło wybicie nawet do pułapu 13 tysięcy dolarów. Bitcoin czy ethereum w co zainwestować?

Oczywistym jest, że może nastąpić również spadek, że możliwe jest cofnięcie. Istnieje możliwość wkroczenia w strefę oporu, jednakże to zjawisko jest mało prawdopodobne. Giełdowe nastroje ocenia się aktualnie jako bardzo pozytywne, optymistyczne. Według takich ekspertów jakim jest choćby jeden z założycieli funduszu Morgan Creek, aktualna sytuacja kursu Bitcoin jest na drodze, która wiedzie do osiągnięcia 30 tysięcy dolarów, według jego opinii, którą wyraził w dniu wczorajszym ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Ocenia on, że na przełomie kolejnych trzech lat wzrost ma sięgać nawet 100 tysięcy dolarów. Inwestycja w alternatywne kryptowaluty – czy warto?

Brak euforii na rynku altcoinów, pomimo wzrostu Bitcoin

Nie tylko Bitcoin odnotowuje wzrost. Jego podium na lokalnych maksimach wspólnie utrzymuje również Ethereum, który sięga około 300 dolarów a także Bitcoin Cash szacowany powyżej 400 dolarów. Jednakże alrciunów, które odnotowują wzrosty jest niewiele, pozostałe odnotowują silne spadki. Binance Coin to jeden z tych kryptowalut, które straciły najwięcej, ich stratę szacuje się na ponad 5%, kolejnym jest Cardano który traci porównywalnie. Kolejne miejsce na liście strat zajmują Stellar, Dash a także Litecoin których strata sięga nawet 3,5 %.- Czy warto kupić Binance Coin ? Opinie i ocena potencjału

Tegoroczne maksimum jest spowodowane łączną kapitalizacją rynkową, szacowaną na 350 miliardów. Na tle odnotowujących stratę altcoinów, Bitcoin wypada nadzwyczaj korzystnie, ponadto umacnia swoją dominację nad pozostałymi kryptowalutami. Aktualna przewaga sięgająca 65 % jest jedna z największych odnotowanych na przełomie ostatnich dwóch lat.

Jak wybrać bezpieczną Polską giełdę kryptowalut?

12 lipca, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *