PayPal zaczął stawiać na kryptowaluty

Według analityków, wzrost dzisiejszy jest napędzany w dużej mierze wiadomością o wejściu bezpośrednio na rynek kryptowalut jednej z największych płatniczych firm na całym świecie. Chodzi o PayPal. Firma bowiem ogłosiła w środę, że zdecydowała się nawiązać współpracę z kryptowalutową firmą Paxos, aby móc uruchomić nową usługę.

W samym efekcie współpracy użytkownicy w Stanach Zjednoczonych PayPala będą już wkrótce mogli nie tylko kupować, ale także przechowywać oraz sprzedawać kryptowaluty. Mamy ogromną nadzieję, że już niebawem pojawi się taka możliwość także w innych państwach.

PayPal początkowo ma w planach obsługę Bitcoina, jak i także trzy altcoiny. Chodzi o Litecoina (LTC), Bitcoina Cash (BCH) oraz Ethereum (ETH).

Co więcej, także od początku przyszłego roku (2021) klienci PayPala używać będą mogli kryptowalut bezpośrednio do płatności za zakupy i każdego/dowolnego sprzedawcy w jego naprawdę dużej sieci, która liczy aż dwadzieścia sześć milionów sprzedawców i to na całym świecie – takie informacje zostały podane przez firmę.

Dan Schulman, który jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy w swoim oświadczeniu powiedział, że przejście na formy cyfrowe walut jest w zasadzie nieuniknione. Pociąga to za sobą wyraźne korzyści w zakresie samej integracji finansowej oraz także dostępu, szybkości, wydajności oraz odporności systemu płatności, oraz także zdolności rządów do szybkiego wypłacania środków wszystkim obywatelom.

Michael Novogratz, który jest dobrze znany całej społeczności kryptowalut nazwał to niczym innym jak “najważniejszą wiadomością roku oczywiście w przestrzeni kryptowalut. Dodał także, że wkrótce banki rozpoczną wyścig o obsługę cyfrowych walu. Na sam koniec dodał, że przekroczyliśmy już Rubikon. Jak widzimy na załączonym obrazku szykuje się niezwykle ekscytujący rok. Pewne poczynania w świecie kryptowalut są naprawdę nieprzewidywalne i mogą nas zaskakiwać. Będziemy wszystkie wiadomości i toczące się wydarzenia obserwować z niesamowitym zaciekawieniem. Czas nam pokaże jak to wszystko się potoczy i jak będzie wyglądało. Na pewno będziemy oczekiwać z niecierpliwością jakiś konkretnych informacji na ten temat.