Bitcoin (BTC) z kursem poniżej poziomu 7 000 dolarów (USD)

Poniedziałek zakończył się dla Bitcoion (BTC) 3% spadkiem w rezultacie którego jego cena kształtuje się na poziomie oscylującym w granicach 7 000 dolarów (USD). Deprecjacja ceny najstarszej waluty cyfrowej miała być wywołana posunięciami oszustów z projektu PlusToken, na skutek których doszło do masowej wyprzedaż na rynku aktywów cyfrowych. Ostatnia doba to 7% spadek cen ośmiu z dwudziestu najważniejszych tokenów charakteryzujących się największą kapitalizacjią. Największe straty odnotowały: Stellar, EOS, Ripple oraz Litecoin.

Czy działania oszustów z projektu PlusToken rzeczywiście tak mocno mogą rzutować na kurs Bitcoin (BTC)?

Zaledwie kilka godzin przed wspomnianą poniedziałkową deprecjacją Bitcoina (BTC), w internecie ukazały się szczątkowe informacje związane z przestępstwami mającymi miejsce na rynku aktywów cyfrowych. Raport, który wyszedł spod pióra Chainalusis wyraźnie sugerował, że oszuści związani z PlusToken nie tylko dokonali kradzieży aktywów cyfrowych na kwotę przekraczająca 2 miliardy dolarów (USD), ale swoim działaniem przyczyniają się do spadku kursu Bitcoin (BTC). Mowa tu rzecz jasna między innymi o praniu skradzionych środków oraz ich wymianie na tradycyjne waluty.

Ruch spadkowy w miniony poniedziałek zaczął się około godziny 19:00 naszego czasu. Wystarczyły 4 minuty, aby Bitcoin (BTC) spadł do poziomu 6800 dolarów (USD). W przypadku Ethereum (ETH) spadek wynosił 7%, a cena sięgnęła 130 dolarów (USD). Tak niskie kursy można było zaobserwować na wykresach z 25 listopada bieżącego roku w takcie krótkoterminowej wyprzedaży.

 

Co prezentuje kapitalizacja rynku walut cyfrowych na półrocznych minimach? Smutna końcówka roku dla Stellar, EOS, Ripple oraz Litecoin.

Silna wyprzedaż dwóch kluczowych walut cyfrowych ( mająca miejsce w miniony poniedziałek) czyli: Bitcoina (BTC) oraz Ethereum (ETH) spowodowała, że zdecydowana większość innych tokenów również odczuła jej skutki. W grupie 20 najbardziej znaczących pod względem kapitalizacji tokenów łatwo zauważyć widać osunięcia. W największym stopniu dotyczą one:

  • Stellar
  • EOS
  • Ripple
  • Litecoin.

Wszystkie wymienione powyżej waluty cyfrowe tracą na swoich kursach od 7% do 8%.

Wszystkie opisane działania przyczyniły się do tego, że obecnie łączna kapitalizacja rynku aktywów cyfrowych spadła do poziomu 188 miliardów dolarów (USD). Testując w ten sposób ponad 6-cio miesięczne minima. Na chwilę obecną kluczowe waluty cyfrowe, czyli Bitcoin (BTC) oraz Ethereum (ETH) klasyfikują się na poziomach zbliżonych do tych z listopada bieżącego roku. Natomiast Litecoin (LTC) zbliża się do pułapu 40 dolarów (USD), czyli najniższego kursu od początku lutego. Wybicie tego poziomu wsparcia z całą pewnością przyczyni się do utrzymania tendencji spadkowej, która nieubłaganie zmierza do poziomu 30 dolarów (USD). Niewykluczone , że dotrze nawet do 22 dolarów (USD) czyli ceny z połowy grudnia 2018 roku.

17 grudnia, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *