Bitbay.net – Bezpieczna Polska Giełda Kryptowalut

Pierwszą powstałą kryptowalutą był Bitcoin, który jest dostępny w internecie od 2009 roku. Handlowanie kryptowalutami pozwala na dokonywanie transakcji opiewających na wysokie kwoty z wyłączeniem instytucji bakowych. W konsekwencji nie musimy płacić prowizji oraz innych dodatkowych opłat. Inwestycje w kryptowaluty są również popularne, dlatego, że system Blockchain umożliwia niemalże całkowicie anonimowe działania. Do bezpiecznych inwestycji potrzebujemy giełdy kryptowalut. BitBay.net jest jedną z najpopularniejszych, dlatego dziś przyjrzymy się jej nieco bliżej.

Bitbay – kto stoi za projektem

Giełda oraz strona BitBay, na której możliwe jest sprzedawanie i kupowanie kryptowalut, została stworzona w 2014 roku. Od tego momentu nieustanny rozwój sprawił, że dziś jest znana i ceniona na całym świecie. Dla polskich inwestorów najważniejsze jest jednak to, że zarówno siedziba, jak i miejsce zarejestrowania firmy znajduje się w Polsce. Za projektem stoi zespół ekspertów ze świata finansów z dyrektorem generalnym Sylwestrem Suszkiem na czele. To właśnie giełdzie BitBay możemy zawdzięczać wiele wydarzeń nakierowanych na zwiększanie wiedzy na temat kryptowalut wśród społeczeństwa.

Weryfikacja w platformie Bitbay.net

Rejestracja na giełdach kryptoalut nie jest możliwa bez przejścia weryfikacji. Jest to spowodowane tym, że inwestycje wiążą się z używaniem znaczących sum pieniędzy. Jak wygląda to w przypadku BitBay? Założyć konto można w momencie, kiedy znajdziemy się na ich stronie. W górnej części strony głównej ujrzymy wtedy zakładkę „Zarejestruj się”.

Następnie zostaniemy przekierowaniu do formy rejestracji, która jednak zawsze rozpoczyna się od odebrania wiadomości e-mail. Następnym krokiem jest odesłanie wiadomości na konkretny adres. Wtedy, zazwyczaj po kilku sekundach, znów otrzymujemy wiadomość, tym razem z przekierowaniem na stronę właściwej rejestracji. Wypełniamy tam pola, na których widnieje m.in. login, hasło, kraj pochodzenia i waluta, w której chcemy handlować. Ostatni krok obejmuje potwierdzenie tożsamości oraz adresu zamieszkania.

Handel i używanie z Bitbay.net

BitBay posiada wiele osobliwych cech, które wspomogły wspiąć się tej giełdzie na pozycję jednego z liderów w Europie. Jeżeli chodzi jednak o prezencję samej platformy transakcyjnej, to na próżno szukać wielu nowości. W gruncie rzeczy w bardzo dalekim stopniu przypomina pozostałe „lepsze” giełdy kryprtowalut.

Główne karty potrzebne inwestorowi znajdziemy po lewej stronie, natomiast listę walut i wahania rynku na górze tej samej tabeli. Kryptowaluty można kupować przy użyciu dolara, funta, euro, złotego oraz bitcoinów. Wybierać można spośród 30 największych kryptowaut, którymi są m.in. Ethernum, Litecoin, Monero oraz różne wersje Bitcoina. Do sprzedaży potrzebujemy jedynie wybrać formę transakcji, czyli kwotę oraz konkretną kryptowalutę.

Bitbay.net nowości

BitBay wyróżnia się na tle wielu innych giełd kryptowalut. Przede wszystkim wpływ na to ma bardzo dobra obsługa techniczna, szybkie wypłaty oraz bardzo ciekawa opcja posiadania karty BitBay, która jest dodatkową usługą dostępną do karty Master Card. Dzięki niej możemy wypłacać gotówkę bezpośrednio z konta inwestorskiego. Limit wynosi 10 000 złotych i opcja dostępna jest zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zalety i Wady Bitbay.net

BitBay to bardzo solidna giełda kryptowalut. Jest to przede wszystkim polska firma, która, jak do tej pory, nie była zamieszana w żadną większą aferą. Rzetelność podkreśla to, że niewielu użytkowników raportowało jakiekolwiek problemy. Inwestując na BitBay mamy możliwość wyboru spośród 30 kryptowalut, co jest dosyć szeroką ofertą.

Tym, co wyróżnia polską platformę jest jednak możliwość używania karty połączonej bezpośrednio z kontem inwestycyjnym zarówno w kraju, jak i za granicą. Panel użytkownika jest prosty w obsłudze, więc zarówno zaawansowani, jak i początkujący gracze szybko zrozumieją, jak używać platformy. Zaletą jest również prosta i szybka rejestracja, do której potrzebujemy właściwie jedynie potwierdzenia tożsamości.

2 października, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange