Aplikacja oparta na blokchain łączaca kluby piłkarskie z kibicami

Socios.com – bo o niej mowa – zadebiutowała w swoje pierwotnej wersji beta 6 listopada aplikacji opartej na Blockchainie. Firma Chiliz zapewniła, że od momentu wypuszczenia aplikacji na androida użytkownicy mogą wziąć udział w szukaniu darmowych tokenów CHZ i JUV. Dzięki zastosowaniu geolokalizacji jest możliwe zebranie ograniczonej ilości cyfrowych żetonów, zaś liczba posiadanych przez użytkownika tokenów będzie na bieżąco wyświetlać się na ekranie użytkownika. Aplikacja działa obecnie na razie na systemie od Google, a wersja na iOS zostanie udostępnia niebawem jak zapewniają twórcy.

Jak to działa?

Aplikacja Socios.com to unikatowy sposób nawiązania relacji z klubem. Jest ona skierowana do kibiców piłki nożnej, którzy nie tylko chcą mieć wpływ na decyzję podejmowane przez ich ulubiony klub, ale też jest w stanie pomóc im w nawiązywaniu ściślejszej relacji z drużynami. W ten sposób aplikacji pozwala użytkownikom na głębsza integracje z klubem np. poprzez decyzję w sprawach jak zmiana herbu czy, który członka zespołu chcieliby ujrzeć na najbliżej imprezie piłkarskiej. Aplikacja oprócz głosowania jest nastawiona na nagradzanie fanów za wzięcie udziału w samym głosowaniu.

Aby zyskać prawo głosu w aplikacji konieczne jest posiadanie cyfrowych zasobów – tokenów Fan. Nie tylko pozwalają one danemu użytkownikowi aplikacji na zagłosowanie i dają dostęp do interesujących nagród. Tokeny Fan nadają uprawnienia w aplikacji do głosowania zupełnie jak przy prawie głosu.

Jeden token Fan odpowiada dokładnie jednemu oddanemu głosowi na ankietę klubu. Aplikacja nie pobiera opłat za wzięcie udziału w ankiecie, a cyfrowe żetony pozostają w portfelu użytkownika.

Od ilości posiadanych tokenów zależy siła przedstawionego głosu podczas głosowania. Jeśli tokenów jest więcej, ostateczny wpływ decyzje jest proporcjonalnie większy. Decydują o tym kluby, które same wypuszczają tokeny i ustalają ograniczenia w ilości posiadanych tokenów dla każdego użytkownika.

W rozmowie ze Szczepanem Bentynem (prezesem Pracowni Nowych Technologii) o przyszłości łączenia aplikacji mobilnych i blockchainu stwierdził:

Korzystanie z zasobów jakie dają tokeny w ramach budowy systemu lojalnościowego dla klubów piłkarskich, ale także i całości marek, jest krokiem naprzód. Socios oparł swój produkt o znaczną sieć zespołów z górnej półki, lecz jej popularność wśród samej społeczności będzie zależeć od wielu aspektów Od lat staram się przekonywać ludzi, że rozpowszechnienie wszelkiego rodzaju aktywów wspierających technologię blockchain, ma znakomity wpływ na całą branżę. Socios doszedł do momentu gdzie wprowadza coś nowego opierając to na społecznościowym fundamencie. Wspiera relacje kibiców z klubami i wzmaga ich zaangażowanie w sprawy klubów

Gdzie można zdobyć tokeny Fan?

Żetony są dostępne w aplikacji z użyciem cyfrowej waluty Chiliz (CHZ). Oba tokeny będą jednocześnie możliwe do zakupienia na podstawie zwykłej karty debetowej lub kredytowej.

Dzięki niesieniu pomocy dla klubów piłkarskich wzrasta znaczenie technologii blockchain w obecnej transformacji cyfrowej. Tokeny kibica dają dostęp do szyfrowanej księgi głosowania i nadawania praw członkostwa.

Źródło: https://szkolenieblockchain.pl

19 listopada, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *