Wszystko co powinieneś wiedzieć o bitcoinach i kryptowalutach

Polskie Coin Forum. Dyskusje na temat cyfrowej waluty bitcoin i nie tylko!. Aktualności, linki, newsy ze świata, porady, pomoc techniczna

Artur44
Świeżak
Temat Autor

6 x RX580 – budowa od podstaw

22 lis 2017, 14:37

Hej, po przeczytaniu licznych wątków i tematów zdecydowałem się na samodzielną budowę koparki 6xRX580 dedykowaną pod wydobycie ETH. W związku, iż jestem laikiem informatycznym i to moja pierwsza maszyna proszę was o opinie do dobranego sprzętu :

Karty graficzne : 6 x RX 580 8GB Radeon GTS Core XFX
Płyta główna : MSI Z270-A PRO
Zasilacz : 1x700W Bequiet Gold+ oraz 1x750W SilnetiumPC Gold+
Procesor : Intel Celeron 2.90 GHz 2MB BOX G3930
RAM : 1x8GB 3000MHz CL16 ADATA
Dysk : 120GB SSD SiliconPower S60
System : Win10 PRO
Okablowanie : Z tym mam największy problem, proszę o radę :
6 x Raiser – łącznik kart z płytą główną – płyta główna ma 4xPCIex1 oraz 2xPICex16. Czy Raiser będzie prawidłowo działać po podłączeniu do PCIex16 ? Czy jest sens podłączać te 2 płyty osobno zamiast bezpośrednio do płyty głównej – mam tu na myśli chłodzenie ?
Zasilacze łączyć w 1 i podłączyć do płyty głównej, a karty odpowiednio po 3 szt do każdego z osobna ? W jaki sposób połączyć w ten sposób zasilacze, czy w ogóle jest sens je łączyć ?
Czy poza Raiserami muszę dokupywać jakieś okablowanie ?
Stelaż aluminiowy otwarty własnej produkcji.

Spędziłem już sporo czasu zarówno na forum jak i Google, ale z uwagi na mój brak wiedzy piszę ten post licząc o rady kolegów po fachu. Serdeczne dzięki za wszelkie rady i uwagi :D

rfl
Świeżak

Re: 6 x RX580 – budowa od podstaw

30 lis 2017, 16:57

http://koparkakryptowalut.pl/jak-zbudowac-koparke-kryptowalut-i-wydobywac-kryptowaluty-bezplatny-poradnik/ ten poradnik czytałeś? Masz krok po kroku wszystko opisane jak budować koparkę, na innych podzespołach trochę, no ale wiele jest tak samo i się powtarza :)