47% inwestorek uważa, że obecnie jest najlepszy moment na zakup BTC

Pomimo, że  w samego Bitcoina inwestuje znacznie więcej mężczyzn, to całkiem nowe badanie, które zostało opublikowane przez firmę Graysacle Investments ujawniło całkiem nowe dane, które dotyczą pięknej płci oraz rynku kryptowalut. Kobiety na pewno są dużo bardziej optymistyczne jeśli chodzi o sam wybór momentu odpowiedniego na zakup kryptowalut.

Jak przebiegało badanie?

Eksperyment, który był początkowo przeprowadzony prze Q8 Research, podobno objął aż 1100 inwestorów amerykańskich w przedziale wiekowych od dwudziestu pięciu do sześćdziesięciu czterech lat, który prowadzili wspólne czy też prywatne inwestycje w kryptowaluty. Wymogiem finansowym do wzięcia udziału w badaniu to, aby posiadać sprzęt domowy o wartości ponad 10 000 tysięcy dolarów.

Bardzo ciekawe jest to, że aż czterdzieści trzy procent respondentów ankiety były właśnie kobiety, które także udzieliły więcej odpowiedzi. Wiele z nich się opowiedziało o danych myślach, którymi się kierowały przy wyborze kryptowaluty wiodącej, w którą inwestujemy swoje środki.

Jak wyglądały wyniki eksperymentu?

Pośród danych zebranych, bardzo interesujące jest to, że osiemdziesiąt procent kobiet badanych wyraziło naprawdę duże zainteresowanie wzrostem potencjalnym samej ceny Bitcoina. Zdecydowana większość z nich doceniła fakt, że wycofać się mogą z inwestycji w momencie dowolnym przy pomocy jedynie kilku kliknięć. Kobiety badane, jako ogromną zaletę kryptowalut, podkreśliły, że na samym początku mają możliwość jedynie obrotu kwotami niewielkimi i w miarę zdobywania w handlu cyfrowymi aktywami doświadczania, śmiało mogą zwiększyć swoje pozycje.

Różnice w nastawieniu pomiędzy obojgiem płci

Niezmiernie istotne oraz jednocześnie bardzo interesująca wydaje się informacja, że prawi czterdzieści siedem procent kobiet w wieku pomiędzy dwadzieścia pięć a pięćdziesiąt cztery lat, uważa że właśnie nadszedł moment odpowiedni na inwestycje w nic innego jak w Bitcoina. W zasadzie to wszystkie z nich do BTC są bardzo optymistycznie nastawione oraz także opowiedziały się za scenariuszem kryptowalut wzrostowym. Jednocześnie twierdząc, że kurs cyfrowych aktywów będzie w czasie najbliższym naprawdę rósł gwałtownie.

W przypadku przeciwnej płci zdania się troszkę od siebie różniły. Mężczyźni na pewno się okazali być troszkę bardziej pesymistyczni od kobiet. Trzydzieści dziewięć procent respondentów badanych podzielało identyczne odczucia co kobiety. Cała reszta zapowiadała raczej spadki cen kryptowalut. Jedna z kobiet badanym powiedziała z ogromnym przekonaniem, że w przyszłości Bitcoin może być jak najbardziej globalną walutą, ponieważ ludzie polegają coraz bardziej na technologii oraz coraz rzadziej dotykają pieniędzy fizycznych.

Inna kobieta podzieliła przemyślenia te same dodając, że Bitcoin jak najbardziej ma szanse na okazanie się inwestycją życiową, która się może naprawdę opłacić. Wyniki tychże badań na pewno zaskoczyły wiele osób. Nie tylko mężczyźni inwestują w Bitcoin.

 

12 grudnia, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych chce regulacji kryptowalut

    […] 47% inwestorek uważa, że obecnie jest najlepszy moment na zakup BTC […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange